• Non Serviam - Balansujesz (CD)

Symbol: 0024

Trzeci album grupy Non Serviam

30.00
szt.
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 19
Paczkomaty InPost 19
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Na początku lat dziewięćdziesiątych historia splata ze sobą losy czterech chłopaków z Chrzanowa. Ich ograniczone perspektywy na zostanie fabrykantem lub ziemskim właścicielem zadecydowały o powstaniu punkowej kapeli Droga Ewakuacyjna, która po kilku koncertach zmieniła nazwę na Non Serviam (Nie będę służył). Nowa nazwa dość dobrze oddawała to, co chłopaki mieli w głowach (niezależność, bunt, anarchia…).

Próby, koncerty i pierwsze pozytywne recenzje słuchaczy. Powstało pierwsze demo – wydane przez Kornicore Independent. O dziwo – recenzje niezależnych krytyków muzycznych były równie życzliwe.

„Wkrótce powstał drugi materiał w studiu, które było z naszego punktu widzenia bardzo profesjonalne – wspominają muzycy. – Nie mogliśmy się doczekać wydania, był przełom 1998/99 roku. I nagle wszystko się skończyło. Non Serviam przestał istnieć. Robota, rodziny, mała stabilizacja?

Muzycy zespołu spotkali się ponownie w 2016 r. Wydany wówczas, archiwalny materiał o tytule „Speranda” miał być tylko udokumentowaną pamiątką po Non Serviam, a stał się impulsem do powrotu na scenę. Upływ 18 lat, szersze fascynacje muzyczne legły u podstaw decyzji o tworzeniu nowego repertuaru, w którym niepoślednie miejsce zajęła muzyka ska.

– Muzyka, jaką teraz gramy jest.... różnorodna – tak swoje aktualne oblicze ocenia zespół. – Nie jesteśmy w stanie zadeklarować, że będziemy grać tylko ska, tylko punk rocka lub tylko reggae. Po prostu gramy to, co nam się podoba, a teksty są dalej o tym co nas boli i wkurza.

7 utworów zarejestrowanych w studio Waiting Room w Oświęcimiu wypełniło płytę CD o tytule „Balansujesz!”, która w grudniu 2018 roku pojawiła się w wyniku współpracy zespołu z Jimmy Jazz Records.

Tracklista:

1. Target

2. Widokówka z A...

3. Patriota 

4. Balansujesz! 

5. Żniwiarze 

6. Raj samobójców 

7. Dom woskowych twarzy

 

Płyta 1CD Digipak 

Wydawca: Jimmy Jazz Records 

Rok wydania: 2018


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci